button
23 Июня 2020

93й театральний сезон завершено

Дорогі друзі! 93й театральний сезон завершено.

Традиційно це відбулося на сцені з акторами, режисерами та колегами театру, які цього разу виступили у ролі глядачів. У рамках проекту «Європейська сцена», розпочатим у співпраці з London Physical Theatre School, актори театру презентували виставу «Scratch Night». Коучем та партнером цього проекту стала Лана Біба - актриса, режисерка та викладачка London Physical Theatre School. Вже у «Оксамитовому сезоні» ми плануємо презентувати цей новий формат вистави нашим глядачам.

Отже, підбиваючі підсумки та згадуючи сезон:

Першою прем’єрой сезону стала вистава «Діагноз: кохання». Це перший результат співпраці театру драми та комедии з режисером Михайлом Коливановим. Жанр романтичної мелодрами знайшов чимало своїх прихильників серед театральних глядачів.

«Діагноз: кохання!» - романтична мелодрама на 2 дії за мотивами п’єси Олексія Арбузова «Старомодна комедія»

Дебютна робота Артура Опрятного, в якості режисера, презентувала Дніпрянам виставу у абсолютно новому для міста жанрі анатомічної драми. «Номер 5» за п’єсою відомого сучасного українського драматурга Неди Нежданої, стала епіцентром чи малого резонансу та відгуків. Не зважаючі на свій завантажений графік, прем’єру вистави «Номер 5», відвідала почесна гостя, драматург Неда Неждана, яка поділилася своїми враженнями від перегляду та планами на майбутне.

 НОМЕР 5 НОМЕР 5 - анатомічна драма за п’єсою Неди Нежданої «Той, хто відчиняє двері».

Театр продовжив успішну творчу співпрацю з відомим українським режисером Антоном Меженіним та спільно випустив до параду прем'єр комедію «Спальня Сальвадора» за п'єсою Альдо Бенедетті «Сублімація кохання». Ця вистава, у виконанні провідних акторів театру: Олексія Клейменова, Людмили Журавель та Артура Опрятного, знайшла свого глядачам і з успіхом збирає аншлаги.

 "Спальня Сальвадора" - комедія у ритмі танго у 2х діях за п'єсою Альдо де Бенедетті "Сублімація кохання"

Ще одна прем’єра, яка отримала успіх у цьому театральному сезоні - комедія «За дивне знайомство». Її створили улюбленці наших шанувальників, заслужені артисти України, режисер Олександр Голубенко та актриса Ілона Соляник. Вистава з нагоди їх подвійного ювілею стала гарним подарунком для їх шанувальників.

"За дивне знайомство" - комедія у 2х діях до подвійного ювілею заслужених артистів України Олександра Голубенка та Ілони Соляник

Нарешті наприкінці жовтня відбулася довгоочікувана прем'єра оновленої постановки драми-феєрії «Лісова пісня», молодих режисерів Олексія Клейменова та Валерія Зубчика. Фантастичні декорації, оригінальні костюми та неймовірний грим створили на сцені театру незабутнє яскраве видовище. Вистава «Лісова пісня», всесвітньо відомої Лесі Українки, українською мовою, стала справжньої перлиною сучасного репертуару театру.

"Лісова пісня" - драма-феєрія за твором Лесі Українки.

Вперше у театрі до новорічних дитячих свят, свої двері відчинила «Країна казок». На протязі 3х тижнів у театрі зіграли 5 різніх новорічних казок та надали понад 40 вистав для маленькіх глядачів.

У лютому вже нового 2020 року, в рамках творчої колоборації з ТЕАТРОМ-19(м.Харків), глядачам до дня закоханих був представлен святковий перформанс акторів театру та вистава комедії «Пожалів дурень дурненьку». Наші глядачі стали свідками дуже романтичного театрального дійства та здійснили свою мрію - відзначили День закоханих у театрі.

А вже наприкінці лютого відбулася прем'єра вистави «STRIP-TEASE». Це дуже смілива постановка режисера Олександра Голубенко. Новий, епотуючий, скандальний, надзвичайно-складний жанр фантастично-абсурдної історії за п'єсою всесвітньо відомого польського драматурга Славоміра Мрожека з нагоди 90-то річчя автора.

"СТРИПТИЗ" - фантастично-абсурдна історія, яка стосується кожного, за мотивами одноіменної п’єси Славоміра Мрожека.

У березні ми розпочали фінальні репетиції прем’єрної вистави «Бомжовий блюз». Це пластична-драма у постановці режисера та відомого хореографа, заслуженого артиста України Олега Ніколаєва у новому для Дніпра жанрі пластичного театру. Нажаль карантинні обмеження не дозволили презентувати глядачам цю виставу у квітні, але ми сподіваємося на краще та зробимо для вас прем’єру вже на початку 94-го театрального сезону. Наразі в театрі відбувається репетиції ще декількох нових вистав, отже новий сезон обіцяє бути яскравим, насиченим та емоційним.

Це ще не все…

З введенням карантину у нас з’явилася можливість та час зробити багато того, що неможливо під час проведення театрального сезону. Наприклад - поточний ремонт сцени. Це безпека наших акторів на сцені під час вистав та репетицій. Також була відремонтована покрівля театру, та розпочалися роботи по проекту встановлення нової котельної театру та проекту ремонту туалетів з урахуванням потреб глядачів з обмеженими можливостями.

Ще одна важлива новина. Зараз у театрі проводяться роботи з відновлення системи пожежної сигналізації та оповіщення, а це безпека наших глядачів та всіх співробітників.

Наразі тривають роботи по технічному забезпеченню та благоустрою нашої малої сцени - «Блакитна зала», яка ми сподіваємося у новому сезоні зустріне наших глядачів новими прем’єрами!

Також вже почалися роботи з встановлення нового білетного комплексу. У сукупності з новим сучасним сайтом театру це надасть нашим глядачам можливість комфортно та якісно придбати квітки онлайн у будь який час на всі наші вистави.

Та ще у цьому сезоні…

Заслужена артистка України, провідна актриса театру Людмила Вороніна перемогла і стала лауреатом Всеукраїнської театральної премії Національної спілки театральних діячів України ім. Марії Заньковецької.

Провідний актор театру Євген Звягін переміг у складній творчій боротьбі і став лауреатом Всеукраїнської театральної премії Національної спілки театральних діячів України ім. Мар'яна Крушельницького.

Провідний актор театру Олексій Клейменов перемогою отримав премію для молоді Дніпропетровської обласної ради за ініціативи Гліба Пригунова у категорії: за досягнення в культурно-мистецькій діяльності, збереження і популяризацію історичної та культурної спадщини, формування національної самосвідомості населення.

 

Слідкуйте за нашими новинами!

До зустрічі на наших виставах у 94-му театральному сезоні!

Приходьте до нас за емоціями!