button
22 Января 2020

Щиро вітаємо з Днем народження актрису Людмилу Вершиніну

Сьогодні легендарна актриса і чарівна жінка, народна артистка України, почесний громадянин міста Дніпра Людмила Вершиніна святкує свій 92-й День народження.

Вона - жива легенда театрального світу не тільки нашого міста, а й усієї України: 70 років творчості, більше 200 зіграних ролей і яких ролей! Бабуся «Дерева вмирають стоячи» А. Касони, Голда «Мир дому твоєму» Шолом-Алейхема, Місіс Севідж «Дивна місіс Севідж» Дж.Патріка, Анна Павлівна Ростопчина «Афінські вечори» П.Гладіліна і багато-багато інших. Одна з найяскравіших її робіт - роль Офелії, яку свого часу критики назвали найкращою Офелією України. За роль Насті Буланової з вистави «Син століття» І. Купріянова вона отримала премію за кращу жіночу роль в Україні. З роллю Бабусі в постановці «Дерева вмирають стоячи» стала переможницею фестивалю-конкурсу «Січеславна», ставши володаркою Гран-прі фестивалю.

62 роки тому вона прийшла в трупу Дніпровського академічного театру драми і комедії (тоді - театр імені Максима Горького), і цей театр став її улюбленим театром, її піснею в творчому житті. Ім'я Людмили Вершиніної в нашому місті знають всі, і навіть ті, хто не є завзятим театралом. Побувавши один раз на виставі з її участю, глядач закохується в цю актрису назавжди і намагається побачити її на сцені ще й ще, щоб відчути її душевну енергетику, тепло її серця, побачити сяйво її очей, зануритися в піднесену театральну атмосферу.
Людмила Іванівна володіє дорогим даром, даним їй Господом - любити людей. Напевно тому вона і створила при Національній спілці театральних діячів свій фонд, який поповнює зі своїх власних коштів. Кошти з цього фонду Людмила Вершиніна направляє на допомогу нужденним ветеранам сцени і для творчої молоді.


З Днем народження, дорога Людмило Іванівно! Здоров'я, довгих років життя, нових зустрічей з глядачами на сцені театру! Нехай Господь береже Вас!