button
13 Ноября 2016

інформація про Ж.О. Мельникова

Виробничі та творчі досягнення Ж.О.МЕЛЬНИКОВА.

   Мельников Жан Олександрович, нині художній керівник Дніпровського академічного театру  драми та комедії, народний артист України (1977рік).

      З червня по серпень 1986 року під час гастролей театру у містах Києві та Житомирі  приймав участь у складі бригади театру у виступах перед ліквідаторами в м. Чорнобилі та за місцем дислокації військових частин, за що нагороджений почесною грамотою управління культури Дніпропетровського облвиконкому та медаллю «Ліквідатор».

       У 2002 році він став почесним громадянином міста Дніпропетровська. Був членом координаційної ради з питань культури і духовності при голові Дніпропетровської облдержадміністрації , був депутатом  Кіровської районної ради, нині - голова художньої ради театру, володар Гран – прі фестивалю-конкурсу на вищу театральну нагороду Придніпров’я «Січеславна» (1994 рік), лауреат премії ім. М. Крушельницького Національної Спілки театральних діячів України,  нагороджений орденом «За заслуги» Ш ступеня (1996 р.), орденом «За досягнення у розвитку культури та мистецтва України», почесним знаком голови облдержадміністрації «За развиток регіону» (2006р.), орденом української православної церкви «Козацька слава» (2010р.), неодноразово ставав переможцем фестивалю-конкурсу на вищу театральну нагороду Придніпров’я «Січеславна»: у номінації «Краща чоловіча роль» за роль Старцева у трагікомедії  „У сутінках” (2004р.); у номінації «Лицар театру» за роль Тев’є у трагікомедії „Мир дому твоєму” Шолом-Алейхема (2010р.). Цю виставу театр у 2010 році показував на Всеукраїнському фестивалі „Вересневі самоцвіти” (м.Кіровоград), де вона була удостоєна нагороди – диплома лауреата у номінації „Вистава – свято”. У 2008 році вистава „У сутінках” за О.Дударєвим, режисером-постановником якої являється Ж.О.Мельников,  перемогла у номінації „Кращий акторський ансамбль” на  Всеукраїнському фестивалі академічних театрів „Данапріс” (м.Запоріжжя). Вистава „Мир дому твоєму” Шолом-Алейхема у 2012 році була визнана кращою виставою у м. Дніпропетровську. Під час гастролей театру у столиці нашої Батьківщини місті Києву, де була показана вистава «Мир дому твоєму» за Шолом-Алейхемом,  в одній з рецензій було написано «Тев’є повернувся до Києва».

    У 2010,2012 та 2013 роках став переможцем регіонального конкурсу «Світоч Придніпров’я» у номінації «Кращий діяч культури та мистецта Придніпров’я». Нагороджений медаллю Дніпропетровської міської ради «За вірну службу рідному місту».

     У 2014  році нагороджений медаллю Міністерства культури України «За багаторічну плідну працю в галузі культури».

   У 2014 році Мельников Ж.О. здійснив постановку вистави «Інші духом», яку присвятив 200-літтю з дня народження генія українського народу Т.Г.Шевченка. У цьому ж році у Дніпропетровську проходив фестиваль, присвячений цій знаменній даті. Театр з виставою «Інші духом» став переможцем фестивалю і отримав П премію.

    У 2014 році став лауреатом міської мистецької премії ім. народного артиста України, лауреата Державної премії  І.Г. Кобринського за досягнення в галузі режисури.

      У 2015 році Мельников Ж.О.  нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради.

     У 2015 році нагороджений медаллю Міністерства культури України «За досягнення в розвитку культури і мистецтва».

    У 2016 році нагороджений Подякою міського голови Філатова Б.А. за сумлінну плідну творчу діяльність, високу професійну майстерність, відданість справі, вагомий особистий внесок у збагачення національного сценічного мистецтва.

     У 2016 році нагороджений Почесною відзнакою голови Дніпропетровської обласної ради.

    Ім’я Ж.О. Мельникова занесене в Енциклопедію сучасної України та в енциклопедію українського театру. На його творчості, що наповнена  високими людськими ідеалами, виховалось не одне покоління мешканців Дніпра. Вони добре знають ім’я легендарного актора та режисера, який своїми творчими доробками популяризує по всій Україні театральне мистецтво Дніпра.