button
27 Июня 2019

«Ревізор» та всі, всі, всі…

На сцені театру у виставі «Ревізор» буде задіяний майже весь акторський склад театру

Вперше у Дніпровському театрі драми та комедії здійснить свою постановку столичний режисер Антон Меженін. Викладач Київського Національного університету культури та мистецтв, лауреат Міжнародних театральних фестивалів та конкурсів, переможець Міжнародного фестивалю Схід-Захід-2019 (м. Краків, Польща): його вистава «Відключені» стала кращою виставою серед професіоналів. У 2014-2018 роках Антон Сергійович очолював, як художній керівник, Сумський академічний театр ім. Щепкіна. Був запрошений у якості режисера-постановника вистави-бенефісу народного артиста України Остапа Ступки.

Ім’я молодої художниці з Харкова Ольги Туруті-Прасолової уже добре відоме у театральних кругах. Справжній фахівець своєї справи. Вона закінчила Одеське театрально-художнє училище та Харківський національний університет мистецтв. Ольга працювала художником-постановником у Харківському незалежному театрі «Прекрасные цветы», де оформила вистави «Дракула», «Червоний» та інші. Зараз вона головний режисер Харківського академічного російського драматичного театру ім. О.С. Пушкіна, у якому здійснила постановки вистав «Ляльковий дім» Г. Ібсена, «Чайка» А.П.Чехова, «Онєгін» О. С. Пушкіна та інші.  Ольга – переможниця Всеукраїнського конкурсу молодих режисерів, організованого Британською Радою в Україні.

Над пластикою у виставі працює дніпрянин Олександр Глумов. Він навчався в уславленому Дніпропетровському театрально-художньому коледжі, працював актором та режисером Дніпровського міського театру ляльок, де здійснив ряд постановок. Потім у його творчій біографії був Дніпровський театр опери та балету. На даний час він очолює театральну студію ZhART при Дніпровському академічному театрі драми та комедії. Олександр стажувався з режисерської та акторської справи у Франції та Англії, де розширив свої знання у театральній справі, поповнивши її європейськими авангардистськими віяннями. До речі, студія ZhART отримала грант «Культурної столиці» на творчу поїздку до міста Авіньйон у Франції.

 

На сцені вистави «Ревізор» буде задіяний майже весь акторський склад театру драми та комедії.

У головній ролі городничого Антона Антоновича Сквозника-Дмухановського задіяний провідний майстер сцени Євген Звягін. Шанувальники театру драми та комедії добре знають цього актора, його творчі роботи. Він декілька раз перемагав у рамках фестивалю-конкурсу на вищу театральну нагороду Придніпров’я «Січеславна» у номінації «Краща чоловіча роль». У цьому році став лауреатом міської мистецької премії ім. народного артиста України М. Стороженка.

Дружину Городничого Анну Андріївну будуть грати Наталя Новостройна та Олена Попова. Для шанувальників нашого театру Наталя  добре знайома. Вона у любій творчій роботі дуже активна, їй вдається досягти гармонії внутрішнього і зовнішнього станів своїх героїнь, тому духовний світ її персонажу буде більш різноманітним та цікавим.  Завдяки своєму артистизму, глибокій емоційності з своєю творчою роботою «Одного разу в Castellammare» перемогла у міському фестивалі моно та камерних вистав «Віват, Актор!». Ці її акторські якості допоможуть і у роботі над роллю Анни Андріївни. Олена – актриса іншого плану, проте теж з надзвичайно цікавими та оригінальними підходами у вирішенні того чи іншого образу. Їй властиві почуття гумору та відкрита емоційність, а це відповідає суті образу Анни Андріївни.

В образ доньки Городничого, Мар’ї Антонівни, вживаються дві молоді актриси: Людмила Журавель та Юлія Новікова. Людмила – актриса  надзвичайно досвідчена. У її репертуарному листі багато ролей. Працюючи над роллю, вона вникає у замисел режисера, проявляє при цьому ініціативність та зацікавленість. Їй властиві емоційність, пластичність, музикальність, що для цієї ролі дуже важливо. Юлія – нещодавно прийшла до нашого театру, проте уже встигла заявити про себе дуже складною роллю Зіночки з вистави «Дядечків сон». Актриса має чудовий співочий голос. Неймовірно читає поезію, гарно танцює і, взагалі, дуже пластична. Для ролі Мар’ї Антонівни – якраз це все і необхідно.

Задіяний у «Ревізорі» і провідний актор театру Артур Опрятний, який будь-яку роль творить на професійному рівні. Артур любить і вміє наповнювати образи, що він створює, гумором. Роль Земляники, попечителя богоугодних закладів, у його виконанні буде просто бомбою.

В ролі Хлопова Луки Лукича глядачі побачать провідного актора театру Валерія Павлова, який у минулому театральному сезоні переконливо і цікаво створив роль Дядюшки з вистави «Дядечків сон», у цьому сезоні – роль Грабіжника з вистави «За кулісами». У цій виставі актор теж створить цікавий та переконливий образ.

У «Ревізор»і зібраний цілий акторський букет театру. І як же у цьому прекрасному букеті без провідних майстрів сцени Анатолія Мормишки, Олександра Мішина та Євгена Мазура. Анатолій Мормишка завжди створює соковиті, з родзинкою образи. Таким же буде і образ судді Аммоса Федоровича Ляпкіна-Тяпкіна. Ця особливість його акторського амплуа допомогла йому здобути перемогу у фестивалі-конкурсі на вищу театральну нагороду Придніпров’я «Січеславна» у номінації «Краща чоловіча роль».

Глядачі побачать підмостки незвичного, нетрадиційного театру. Тому у виставі замість звичних для «Ревізора» поміщиків Добчинського та Бобчинського, будуть дві пані, дві поміщиці Добчинська та Бобчинська. У цих ролях вражати глядачів будуть молоді актриси: Добчинська – Валерія Лагода та Анжеліка Ніколаєва; Бобчинська – Марія Мілєнковіч та Вікторія Чепурна. Кожна з них заявила про себе цілим каскадом цікавих ролей у репертуарі театру.

І як же не згадати про виконавців ролі Хлєстакова Олексія Клейменова і Валерія Зубчика. Ця роль – зіркова роль.Обидва актори вносять щось своє, притаманне тільки його акторській психофізиці у створення цього надскладного образу.

Незабаром прем’єра! Кожен з них, про кого ми написали і про кого не написали, буде вражати глядачів своєю майстерністю, своїм талантом, своїм умінням творити на сцені!

иПроте, якщо говорити про постановку шаленої комедії «Ревізор», потрібно обов’язково згадати про весь театр, який натхненно і творчо працює над цією виставою. Вже пошиті оригінальні костюми та взуття для персонажів, підготовлено нові декорації та новий цікавий реквізит. Також виставі додасть свіжості сучасна музика, яка у всіх на слуху. І все це заради глядачів.

Хочемо вас зацікавити, вразити та підкорити!

Приходьте та поставте разом з нами вічне питання «над кем смеетесь?»